Instrukcjoniści 01

Kiedy?: 5 listopada 2005
Gdzie?: róg Chmielnej i Nowego Światu

Zwiastun akcji

O Instrukcjonistach rozmawiaj tylko z zaufanymi osobami, które chciałbyś wciągnąć do projektu. Nie pokazuj tego tekstu ludziom, którzy nie są zainteresowani odrobiną nieprzewidywalności. Nie chcemy osób, które nie rozumieją idei projektu.

Grupa wtajemniczonych spotyka się gdzieś w Warszawie i wymienia kartkami z pewnymi instrukcjami. Po chwili znikają, żeby do czasu kolejnego spotkania wykonać zadania z kartek. To instrukcjoniści. Jak to działa? Wymyślasz trzy zadania, które zlecisz przypadkowym osobom. Muszą być ciekawe, zapewniać nowe doznania, ale nie mogą szkodzić. Zapisujesz je na trzech kartkach, składasz w kostkę, przychodzisz na miejsce spotkania i oczekujesz gwizdka sygnalizującego rozpoczęcie wymiany. Wymieniasz każdą ze swoich kartek na kartkę innej osoby i czynność tą powtarzasz tak długo, dopóki nie usłyszysz kolejnego gwizdka. Oddal się z miejsca zgromadzenia. W trakcie akcji wypatruj żółtych karteczek. to na nich i tylko na nich będzie ogłoszona data i miejsce kolejnego spotkania.

Dołączyć można tylko w jeden sposób: trzeba dowiedzieć się gdzie jest najbliższe spotkanie

Instrukcje adresowane są do ciebie i nie musisz się nimi z kimkolwiek dzielić. Jeśli nie chcesz wykonywać jednego z zadań to możesz je odrzucić. Zrezygnuj z nie więcej niż jednego zadania, bo inaczej całość traci sens. Pamiętaj, że działasz dla własnej satysfakcji.

Uwaga! Jako, że jest to oficjalna strona RKPA, nie mogło zabraknąć tutaj informacji o dacie i miejscu pierwszego spotkania! Tak więc przygotuj się i bądź w sobotę 5 listopada 2005 o 16:00 na rogu Chmielnej i Nowego Światu! Pytania? Pisz rkpa@o2.pl Do zobaczenia na pierwszym spotkaniu.

Zadanie wykonane

      Udało się! Instrukcjoniści ruszyli. Teraz możemy już ujawnić wszystkim miejsce pierwszego spotkania. Tak więc pierwsza wymiana instrukcji nastąpiła w sobotę 5 listopada 2005 na rogu Chmielnej i Nowego Światu. Gdzie instrukcjoniści spotkają się ponownie? O tym wiedzą tylko wtajemniczeni. Do zobaczenia w grudniu i życzę wiele satysfakcji z wykonywania wylosowanych zadań!


Zwiastun akcji "Instrukcjoniści 02",
czyli przepis na dodatkową porcję nieprzewidywalności w naszym życiu


0. Do projektu dołączyć można tylko w jeden sposób: dowiadując się gdzie jest najbliższe spotkanie.
1. Przygotuj trzy kartki papieru.
2. Na każdej napisz jakieś instrukcje (np. "idź do kawiarni/pubu/klubu w którym jeszcze nigdy nie byłeś", "pod byle pretekstem rozpocznij rozmowę z losową osobą i spróbuj utrzymać konwersację przez 2 minuty"). Instrukcje mogą być dowolne, ale w granicach zdrowego rozsądku.
3. Przyjdź ze swoimi trzema karteczkami w sobotę 3 grudnia o 16:00 na miejsce spotkania.
4. O 16:00 rozlegnie się gwizdek będący sygnałem do rozpoczęcia wymiany.
5. Przez kilkadziesiąt sekund wymieniaj się z innymi osobami swoimi kartkami. Dajesz komuś jedną kartkę, a w zamian otrzymujesz inną. Rób to tak długo, dopóki nie rozlegnie się drugi gwizdek.
6. Opuść miejsce akcji i wykonaj zadania które otrzymałeś.
7. W projekt "Instrukcjoniści" możesz wtajemniczyć kilka zaufanych osób. Wybieraj mądrze, bo nie chcemy na miejscu osób nie rozumiejących idei projektu. 8. Pytania? Pisz: rkpa@o2.pl Żaden list nie pozostanie bez odpowiedzi.

Uwaga! Jako, że jest to oficjalna strona RKPA, znajdziesz tutaj informację na temat daty i miejsca drugiego spotkania! Tak więc przygotuj się i bądź w sobotę 3 grudnia 2005 o 16:00 przy opuszczonych schodach pomiędzy kinem Atlantic a KFC Rotunda! Pytania? Pisz rkpa@o2.pl Do zobaczenia na już drugim spotkaniu.


Co stało się dalej?

      To wiedzą tylko wtajemniczeni. Co dalej działo się z instrukcjonistami? Jak potoczyły się ich losy? Dlaczego sprawa przycichła? Być może nie odbyły się już żadne kolejne spotkania, a być może odbyły się ich dziesiątki. Może intrukcjoniści całkowicie zniknęli z ulic miasta, a może tylko jeszcze bardziej zapadli się pod ziemię? Odpowiedź istnieje, ale nie poznasz jej tutaj.