Projekt polibook

Kiedy?: od 3 października 2005
Gdzie?: w internecie i nie tylko

Faza 1

"Mężczyzna wszedł do kolejnego pomieszczenia."

Tym zdaniem rozpoczyna się każdy rozdział pewnej niezwykłej książki. Niezwykłej, bo każdy - także ty - może stworzyć jej fragment. Po internecie krąży zaproszenie do współtworzenia niezależnego "projektu polibook" i właśnie trafiło w Twoje ręce! Ktoś wybrał właśnie Ciebie (znajomy czy przypadek?), więc nie zmarnuj tej jedynej szansy udziału w tym projekcie. Poczuj jak to jest, gdy współtworzysz coś nieprzewidywalnego.

Napisz swój fragment i do 30 października 2005 wyślij go na adres rkpa@o2.pl Długość praktycznie dowolna (ćwierć strony? cztery strony?), ale zadbaj o poprawność gramatyczno-stylistyczną. Nie bądź nadmiernie wulgarny. Nie czyń kryptoreklamy. Zacznij od zdania "Mężczyzna wszedł do kolejnego pomieszczenia", i "urwij" fragment w momencie w którym bohater otworzy kolejne drzwi. Bohater nie wie skąd wziął się w niezwykłym labiryncie pomieszczeń. W żadnym momencie książki nie może też paść jego imię. To dla zachowania spójności całości. Przecież poszczególni autorzy aż do samego końca nie widzą co piszą inni. Później fragmenty zostaną ułożone w losowej kolejności i w ten sposób powstanie nasz niezwykły polibook. Każdy z poliPisarzy dostanie mailem link do gotowego polibooka będącego efektem projektu. Poznaj urok przypadkowości!

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Esencją tego projektu jest równoległa współpraca wielu nieznających się poliPisarzy. Dlatego wpłyń na objętość efektu końcowego i zaproś kolejne osoby do pisania polibooka. Po prostu prześlij to zaproszenie dalej do osób, które wydają Ci się odpowiednie. E-mail, komunikatory internetowe, fora dyskusyjne... Grono poliPisarzy rośnie z każdym dniem. Pomóż przyspieszyć ten proces. Przede wszystkim, po przeczytaniu tego tekstu - PODAJ DALEJ :)

Zacznij działać już teraz, bo do końca zostało niewiele czasu.
Nie warto przekładać na jutro tego co możesz zrobić dziś.
To jak? Do klawiatur i piór! To NASZA niezależna książka!


Faza 2

Nadesłanych rozdziałów do polibooka jest wciąż za mało. Tak więc czekamy na kolejne. Nie ma jakiejś konkretnej daty zakończenia projektu. Do piór, do klawiatur, do dzieła!

Faza 3

Poniżej znajdują się rozdziały Polibooka, jakie nadesłaliście w ramach tego projektu. Jednak nie o treść tu chodzi, a o samą ideę. Ta książka nie ma początku ani końca, została stworzona przez wielu autorów, a jej rozdziały można czytać w dowolnej kolejności. Po kliknięciu w poniższy link, odpowiedni skrypt wygeneruje Polibooka, układając nadesłane rozdziały w losowej kolejności.

Kliknij aby wygenerować Polibooka