Podróże, których nie było 2W zeszłym roku kilkadziesiąt osób zebrało się w pewnym klimatycznym lokalu na Pradze, żeby poopowiadać i posłuchać ilustrowanych zdjęciami historii podróżniczych. Problem polegał na tym, że żadna z tych opowieści nie była prawdziwa - wszystkie były improwizowane do losowych zdjęć wyświetlanych na ekranie. Rok później, również w okolicy prima aprilis, bo 30 marca 2010, to przedziwne, szalone, eksperymentalne spotkanie będzie miało swoją drugą odsłonę.

Mechanizm będzie taki sam, jak w zeszłym roku, czyli najpierw komputer losuje dla opowiadajacego zdjęcie (np. fotografię eleganckiej restauracji), później z kapelusza wyciąga się karteczkę z tematem (np. tutaj straciliśmy cały bagaż), a następnie przystępuje się do opowiadania zmyślonej historii na temat tego zdjęcia (przykładowo o tym, jak to wybraliśmy się do drogiej restauracji, ale nie mieliśmy czym zapłacić, więc zostawiliśmy tam naszą walizkę wraz z zawartością). I tak jeszcze kilka razy, bo fotografii i haseł dla każdego uczestnika jest - tak samo jak w zeszłym roku - równo 10. Hasła pomyślane są w taki sposób, żeby opowiadało się łatwo, lekko, zabawnie i przyjemnie. Dodatkowo podczas drugiej odsłony projektu wprowadzona zostaje modyfikacja, polegająca na tym, że pośród kartek z hasłami znajduje się też pewna liczba takich, do których przypisana jest jedna z kilku pamiątek z podróży. Po wylosowaniu jednej z nich opowiadający dostaje jakiś raczej bezużyteczny przedmiot, który niby jest pamiątką zdobytą w miejscu widocznym na zdjęciu. Opowiadający opowiada historię absurdalnej pamiątki, a następnie zachowuje ją sobie... na pamiątkę. Tak samo jak rok temu, wszystkie wystąpienia będą nagrywane i będzie można je znaleźć później na stronie internetowej projektu. Jeśli chcecie zobaczyć, jak to wszystko wyglądało rok temu, to na www.projekty.semp.pl odszukajcie filmiki z zeszłorocznej edycji.

A jeśli chcesz wziąć udział w tym swego rodzaju slamie podróżniczym, to wyślij swoje zgłoszenie na kb1985@gmail.com. Jest jeszcze trochę czasu na poćwiczenie ściemniania! Zostaniesz wpisany na listę i zaproszony do snucia swojej opowieści przed liczną widownią. Wieść niesie, że dostaniesz także darmowe piwo.

Jeśli nie chcesz opowiadać, ale masz ochotę dorzucić jakieś zdjęcia do puli, z której będą losowane fotki dla uczestników, to prześlij je pod ten sam adres (pamiętaj, żeby fotografie były neutralne, tzn. żeby były to raczej widoczki, pomieszczenia, obiekty, a nie Ty stojący na pierszym planie).

Jeśli starczy nam czasu i będą jeszcze wolne miejsca, to będzie możliwość spontanicznego zgłoszenia się do opowiadania, ale pamiętajcie o tym, że rok temu zainteresowanie było tak ogromne, że pod koniec trzeba było łączyć ludzi w pary, bo nie starczyłoby czasu, dlatego, jeśli chcesz mieć gwarancję, że będziesz mieć możliwość wystąpienia, to lepiej zarazerwuj sobie miejsce już teraz. To naprawdę świetna zabawa, zarówno dla opowiadaczy, jak i słuchaczy.

Gdzie i kiedy? Sensnonsensu, ulica Wileńska 23 (wygodny dojazd z metra Ratusz). Wtorek 30 marca 2010, godzina 20:00.

Ty też możesz opowiedzieć historię swojej podróży, o której jeszcze nawet nie wiesz, że ją odbyłeś!
Wstęp


Opowieść 1


Opowieść 2


Opowieść 3


Opowieść 4


Przerwa


Po przerwie


Opowieść 5


Opowieść 6


Opowieść 7


Opowieść 8


Opowieść 9


Opowieść 10


Zakończenie