Podróże, których nie byłoJest takie miejsce na Pradze, w którym co czwartek spotykają się wszyscy chętni posłuchać historii z całego świata. Zazwyczaj wygląda to tak, że ludzie siedzą, piją piwo i nagle ktoś wstaje, podpina pendrajwa do laptopa stojącego w pubie i zaczyna opowiadać swoją historię pokazując jednocześnie zdjęcia z podróży. Za tymi odbywającymi się regularnie co tydzień spotkaniami stoi grupa Totutotam, która udostępnia czas swojego dwunastego spotkania na potrzeby eksperymentalnego i nieco szalonego projektu „Podróże, których nie było”.

Co czwartek jest inny temat przewodni i czasem słuchamy o Azji, a innym razem o Europie. Jednak tym razem będzie inaczej niż zwykle, bo z okazji prima aprilis wybierzemy się w głąb wyobraźni, śladami podróży, których nigdy nie było.

Ty też możesz opowiedzieć historię swojej podróży, o której jeszcze nawet nie wiesz, że ją odbyłeś. Wystarczy przyjść w czwartek 2 kwietnia 2009 (drugiego, a nie pierwszego!) o godzinie 20:00 do lokalu znanego jako Sensnonsensu (Wileńska 23, na dzień dzisiejszy dojazd np. tymczasowymi autobusami Z1 i Z2 z metra Ratusz).

Jak to działa?
1. Przychodzisz na miejsce, zgłaszasz się do opowiadania historii (możesz to zrobić także mailowo pisząc na kb1985@gmail.com) i już na starcie dostajesz darmowe piwo dla opowiadającego.
2. Komputer losuje dla Ciebie pierwsze zdjęcie (np. fotografię lotniska), a ty losujesz z kapelusza słowo kluczowe, które wiąże się z tym zdjęciem (np. pijany mężczyzna).
3. Zaczynasz opowiadać improwizowaną historię związaną z tym zdjęciem (przykładowo snujesz zmyśloną historię o tym, jak to zawarłeś ciekawą znajomość z pijanym mężczyzną poznanym na lotnisku), a następnie losujesz kolejną fotkę i kolejne słowo kluczowe.
4. Po 15 fotografiach Twoja opowieść dobiega końca.

Wszystko jasne? Do zobaczenia na miejscu!
Do tego czasu macie kilka dni na poćwiczenie ściemniania.WstępOpowieść 1Opowieść 2Opowieść 3Przerwa technicznaOpowieść 4Opowieść 5Opowieść 6Druga przerwa technicznaKomunikatOpowieść 7Opowieść 8Opowieść 9Opowieść 10Zakończenie